Healtius

Gizlilik Politikası

Doktora Görün Sağlık Danışmanlık Bilişim Hizmetleri Reklam Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (“Şirket”) olarak, Healtius platformu kullanıcılarının (“Kullanıcı”) bilgilerinin korunmasına ve gizliliğine önem veriyoruz. Bu Gizlilik Politikası (“Politika”) Şirket’in web ve mobil uygulama aracılığıyla topladığı bilgileri nasıl kullandığı, kullanıcıların sorumlulukları ve Şirket’in gizli bilgilerin korunmasına ilişkin kuralları hakkında kullanıcıları bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

1. Topladığımız Bilgiler

Healtius platformunu kullanmanız durumunda, üyelik kaydınızı gerçekleştirmek, talep ettiğiniz ürün/hizmetleri size temin etmek ve ödemeleri gerçekleştirmek gibi sair süreçler için belirli bilgileriniz toplanmaktadır.

Kullanıcılar, web ve mobil uygulamayı kullanmak, talep, öneri ve şikayetlerini Şirket’e iletmek amacıyla veya diğer sair nedenlerle Şirket’e bilgilerini sağlamaktadır. Bu durumda, kullanıcıların Ad-Soyad, iletişim bilgileri, ödeme bilgileri, talep, öneri şikâyet, işlem güvenliği bilgileri, görsel ve işitsel veriler, yaşam stili bilgileriniz gibi belirli bilgileri toplanmaktadır. Kişisel verilerle alakalı daha detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Politikasına sitemiz (www.healtius.com) veya uygulamamızın ilgili bölümleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

Healtius platformunda, kullanıcıların web ve mobil uygulama deneyimlerini en iyi şekilde gerçekleştirmelerini temin etmek için kullanıcılarının belirli hareketlerinin kayıt altına alınmasını ve cihaz bilgileri ile uygulamada gerçekleştirilen işlemleri eşleştirebilmemize imkân sağlayan tanımlama teknolojilerini kullanıyoruz.

2. Bilgileri Kullanma Amaçlarımız

Şirket, platform üzerinden topladığı bilgileri başlıca aşağıda belirtilen amaçlarla kullanmaktadır:

  • Web ve mobil uygulama aracılığıyla kullanıcılara hizmet sunmak,
  • Kullanıcılar ile iletişime geçmek, kullanıcıların talep ve şikayetlerini sonuçlandırmak,
  • Ödemelere ilişkin finans ve muhasebe süreçlerini yürütmek,
  • Hizmetlerimizin tanıtımını sağlamak; reklam ve kampanya süreçlerini yürütmek,
  • Kullanıcı geri bildirimlerine göre ürün ve hizmetlerimizi iyileştirmek/geliştirmek,
  • Hizmetlerimizi kullanıcıların tercih, kullanım alışkanlıkları ve ilgi alanlarına göre özelleştirmek,
  • Web ve mobil uygulamadaki sistemsel sorunları tanımlamak ve gidermek; bilgi güvenliği süreçlerini yürütmek,
  • Tanımlama teknolojileri vasıtasıyla kullanıcı deneyimlerini ölçümlemek, web ve mobil uygulama performansını geliştirmek.

Bu kısımda belirtilen amaçlar, web ve mobil uygulama üzerinden toplanan bilgilerin genel kullanılma amaçlarını ifade etmektedir. Şirket’in müşteri kişisel verilerini işleme amaçları ve kişisel verilerin işlenmesi hakkında diğer konularda bilgi almak için lütfen Kullanıcı Verilerinin Korunması Aydınlatma Metni’ni inceleyiniz.

3. Bilgileriniz Üçüncü Kişilere Aktarılması

Web ve mobil uygulama üzerinden sağladığınız bilgiler, yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilebilmesi için üçüncü kişilere aktarılabilir (örneğin web ve mobil uygulama için teknik destek hizmetinin alınabilmesi amacıyla bilgilerinizin bu konuda hizmet veren firma ile paylaşılması gerekebilir). Bu kapsamda bilgileriniz, iş ortaklarımız ve ürün/hizmet tedariki kapsamında destek alınan tedarikçiler ile paylaşılabilecektir. Bununla birlikte, yasal yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek için bilgilerinizi paylaşmamız talep edildiğinde, bilgileriniz yetkili kişi, kurum ve kuruluşlar ile de paylaşılabilecektir.

Kullanıcıların sağladığı bilgiler, kullanıcılara sunulan metinlerde belirtilen amaçlar ve hizmetin sunulabilmesi için gereken durumlar haricinde üçüncü kişilere aktarılmayacaktır.

4. Bilgileriniz Saklanması ve Korunması

Bilgileriniz, bilgileri toplama amacımızın gerektirdiği süre kadar saklanmaktadır. Mevzuatta bilgilerinizi saklamamız için özel bir süre öngörülüyor ise, bu süreye uygunluk sağlanmaktadır. Şirket, bilgilerinizin muhafaza edildiği sistemleri, sunucuları ve veri tabanlarını, veri güvenliği tehditlerine (siber saldırı, hash vb.) karşı korumak için gerekli teknik ve idari tedbirleri almaktadır.

Ödeme altyapısı PayTR tarafından sağlanmaktadır.

Kullanıcı, Şirket tarafından web ve mobil uygulama aracılığıyla sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullandığı sistem erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre vb.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ile ilgili tüm sorumluluğun tamamen kendisine ait olduğunu kabul etmektedir.

5. Bilgilerin Doğruluğu ve Güncelliği

Kullanıcıların sağladığı bilgilerin doğruluğu ve güncelliği kullanıcıların sorumluluğundadır. Bilgilerinizin gerçeğe uygun olarak tarafımıza iletilmesi ve bilgilerinizde bir değişiklik olması durumunda güncellenmesi gerekmektedir. Şirket ile paylaşmış olduğunuz bilgileri, web ve mobil uygulama üzerinden dileğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

6. Üçüncü Taraflara Yapılan Yönlendirmeler

Healtius web ve mobil uygulaması, Şirket tarafından işletilmeyen üçüncü taraf bağlantılara yönlendirmeler yapabilir. İlgili bağlantılardan herhangi birini ziyaretiniz sırasında, ziyaret ettiğiniz üçüncü tarafın gizlilik politikaları ve kullanım koşullarına tabi olursunuz. Şirket söz konusu üçüncü tarafların politika ve uygulamalarından sorumlu değildir.

7. Web ve Mobil Uygulamada ve Bu Politikada Yapılan Değişiklikler

Şirket, web ve mobil uygulama aracılığıyla sunulan hizmetleri, bilgileri, görselleri ve sair unsurları önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme, kullanımını askıya alma veya durdurma hakkını saklı tutmaktadır.

Şirket, bu Politika üzerinde değişiklik ve güncelleme yapma hakkını saklı tutmaktadır. Politika’nın güncel versiyonunu takip etmek, kullanıcının sorumluluğundadır.

8. Sorumluluk

Web ve mobil uygulamanın kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, kesinti, gecikme, virüs, hat ve/veya sistem arızası sonucunda ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zarar ve masraflardan Şirket sorumlu değildir.